Nepřehlédněte

Pražení kávy

Pražení kávy Při samotném pražení se uplatňuje koloběh horkého vzduchu, kterému jsou stále promíchávaná zrna vystavena. Tím dochází ke stejnoměrnému opražení všech zrn. Velikost a tvar zrna jsou důležitými elementy, jež je nutno vzít v úvahu při pražení kávy. Velká ..

Káva s mlékem a zdraví

Káva s mlékem a zdraví – Jak moc ohrožuje káva s mlékem vaše zdraví? Káva s mlékem a zdraví – Ráno vstanete a dáte si kávu s mlékem, dopoledne si k práci dáte další a po obědě znovu. Třetí káva za dopoledne a to ještě nevíte, že k vám odpoledne přijde kamarádka, se ..

Může nás káva spojit? My si to myslíme

Lidé seděli u šálku kávy a povídali si, dokonce i s cizími lidmi. Teď se to zdá téměř nemyslitelné. V dnešním bojovém prostředí máme sklon vyhýbat se náročným diskusím, jako by nás oslabovaly - i když opak je pravdou. Nemusí to tak být, navzdory tomu, co nás může ..

6 neuvěřitelných zdravotních výhod pití kávy

1. Káva vám může pomoci žít déle Nedávná zjištění studie provedené podle na University of California Irvin naznačují, že lidé, kteří spotřebované „malé množství“ kávy (dva šálky denně ) snížila šance na brzké smrti o 10% . 2. Káva snižuje chronický ..

Věci, které nevíte o turecké kávě

Přestože je turecká káva známá a milovaná celým světem, je pro naši kulturu velmi důležitá a pro turecké obyvatele je nepostradatelná. Protože turečtí lidé spojují tureckou kávu s rozhovory s přáteli, jako ranní potěšení a přestávky během dne. Ačkoli výroba turecké ..

KATEGORIE

Přihlašte se k odběru